تبلیغات
ماهیتابه - رهایی از اخطارهای Genuine گوشزدگر ویندوز

ماهیتابه

نگاهی به همه چی

چهارشنبه 25 شهریور 1388

رهایی از اخطارهای Genuine گوشزدگر ویندوز

نویسنده: مهیار   طبقه بندی: کامپیوتر، 


چند وقتی است که مایکروسافت برنامه WGA یعنی Windows Genuine Advantage را که سیستم عامل ویندوز مایکروسافت را به یک nagware (نرم افزاری که اخطار می دهد ) با اخطار (( این نسخه از ویندوز اصلی نیست )) تبدیل می کند .نرم افزار Windows Genuine Advantage که بر روی دستگاه هایی که بروزرسانی خودکار ( Automatic Updates ) ویندوزشان فعال است نصب می شود و اعتبار ویندوز اکس پی را چک می کند . اگر نسخه ای بی اعتبار ، غیر اصلی ، جعلی ، غیر مجاز را تشخیص دهد هر وقت و بی وقت در جاهای مختلف ویندوز پیغام اخطار نمایش می دهد.
زمانی که شما به نسخه ای غیر اصلی از ویندوز وارد شوید هنگام Login کردن پیغام این نسخه از ویندوز اصلی نیست را نمایش می دهد .
  و همچنین به زیبایی در گوشه راست پایین صفحه Login پیغام : (( شما ممکن است یکی از دشمنان نرم افزار غیر قانونی باشید)) را نمایش می دهد .

و همچنین به زیبایی در گوشه راست پایین صفحه Login پیغام : (( شما ممکن است یکی از دشمنان نرم افزار غیر قانونی باشید)) را نمایش می دهد .

مایکروسافت برای باقی ماندن  ویندوز شما دو امکان می دهد : نسخه اصلی ویندوز را بگیرید یا بعدا تصمیم بگیرید.اگر روی دکمه Resolve Later کلیک کنید موقتا از اخطار می گذرید و اجازه پیدا می کنید که به ویندوز وارد شوید و ویندوز را با گوشزد هایی که با آیکونها و پیغامها به شما اخطار می دهد استفاده کنید که بصورت تصادفی پیغام اخطار را با یک بالون و آیکون در قسمت System Tray نمایش می دهد .

کلیک کردن روی بالون اخطار یا روی آیکون اخطار شما را به صفحه خطای اعتبار Windows Genuine Advantage می برد که شامل پیغام بی اعتباری ویندوز و مراحلی که شما می توانید نسخه اصلی ویندوز را بگیرید می شود .
در صورتی که بروزرسانی خودکار ویندوز شما فعال بوده و Windows Genuine Advantage روی دستکاه شما نصب شده برای رهایی از اخطارهای WGA روشهای مختلفی وجود دارد. شما می توانید آنها را انجام دهید تا موفق شوید.
روش اول:
Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\Notify را باز کنید.
توجه : با این روش ممکن است WGA دوباره پیغام نصب بدهد که شما می توانید قبول نکنید.  ۲- به پروسه wgatray.exe خاتمه دهید. ۳- ویندوز اکس پی را در حالت Safe Mode بالا بیاورید. ۴- فایل wgatray.exe را از مسیر X:\Windows\System۳۲ پاک کنید. ۵- فایل wgatray.exe را از مسیر X:\Windows\System۳۲\dllcache پاک کنید. ۶- در منوی استارت در قسمت Run دستور Regedit را تایپ کنید تا برنامه ویرایش رجیستری اجرا شود. ۸- فولدر Wgalogon و تمام محتوای آن را از این قسمت رجیستری پاک کنید. ۹- ویندوز را ری استارت کنید. ۱- وارد با نگهداشتن کلیدهای Ctrl+Shift+Del وارد Windows Task Manager شوید. ۷- در رجیستری قسمت HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\

روش دوم:
از طریق Start -> All Programs -> Accessories -> System Tools -> System Restore وارد System Restore شوید و به یکی از Restore point هایی که قبل از نصب WGA گرفته شده بر گردانید.

روش سوم:
از آخرین کرک فایل LegitCheckControl.dll که با جستجوی اینترنت برای Windows.Genuine.Advantage.Validation.v۱.۵.۵۲۶.۰.CRACKED-ETH۰ می توانید پیدا کنید یا می توانید از اینجا دانلود کنید استفاده کنید .

روش چهارم:
نام فایلهای WgaLogon.dll و WgaTray.exe را در مسیر C:\WINDOWS\system۳۲ را تغییر نام  دهید.

روش پنجم:
محتوای WGA را پاک کنید یا یک data.dat جدید خالی برایش ایجاد کنید و فایل data.dat را به صورت زیر Read-Only و Hidden کنید.
بروید.
۱- My computer را باز کنید و به مسیر C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Windows Genuine Advantage\data ۲- از منوی Tools وارد Folder Option شوید وView را باز کنید. ۳- روی Show Hidden Files and Folders option کلیک کنید. ۴- تیک Hide Protected Operating System Files option را بر دارید . ۵- روی OK کلیک کنید. ۶- هر چیزی که در فولدر Data هست پاک کنید . ۷- روی فولدر Data راست کلیک کنید و Properties را انتخاب کنید. ۸- Read Only را تیک بزنید. ۹- روی OK کلیک کنید.

نویسندگان

Share/Save/Bookmark Subscribe رتبه سنج گوگل
اوکسین ادز معتبرترین و بزرگترین سیستم کسب درآمد وبمسترها

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :